Tatran Prešov po štvrtý raz v poradí s majstrovským titulom

27.05.2010 Celý región

Prešov 27. mája (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov získali vo štvrtok po štvrtý raz v poradí majstrovský titul.
Dovedna šiesty primát v samostatnej ére oslávili v treťom finálovom zápase po suverénnom domácom triumfe nad MŠK Hlohovec 45:23, ktorým uzavreli sériu v najkratšom možnom čase - 3:0 na stretnutia.

Finále extraligy, 3. zápas:
Tatran Prešov - MŠK Hlohovec 45:23 (17:8)
Zostavy a góly:
Prešov: Krupa, Popčák - Mazúr 3, T. Mažár 7, Huňady 7/1, M. Urban 5, Géci, Krištopans 3, Radčenko 2, Tumidalský 3/1, Mikéci 5, Menkovič 2, Antl 7/4, Dudáš 1
Hlohovec: Olejár, Kašťák - Pupík 3, Bočkay 1, Laho 1, Salvata, Fázik 1, Kasagranda 1, Čermák, Vlčko 3, Rusnák 2, S. Mažár, F. Zaťko 6/1, Cibulka 5
Rozhodcovia: Dvorský, Sivák
vylúčenia: 7:5
sedemmetrové hody: 7/6 - 4/1
1600 divákov.
Konečný stav série: 3:0, Prešov sa stal majstrom SR.

Úvodný gól síce po Cibulkovej strele padol do prešovskej bránky, to bolo však zároveň posledné vedenie finálového nováčika. Hneď po góle hral Hlohovec presilovku, prehral ju však 0:2. Hoci neskôr dvoma gólmi v poradí, z toho jeden po prekrásne zakončenej sedmičke František Zaťko vyrovnal na 3:3, práve od tohto momentu bol duel už plne v réžii favoritov. Hostí do hry nevrátil ani Krupov faul mimo bránkoviska a následné vylúčenie, v početnej výhode hrali Hlohovčania 1:2 a navyše predčasne prišli o početnú výhodu. Náskok domácich postupne rástol na 5:9 v 18. min a nič na rozširujúcej sa priepasti medzi súpermi neriešila ani ďalšia presilovka. Navyše hlohovecké útoky sa v druhej časti polčasu rozbíjali buď na vyše dvojmetrovom obrannom vale Kristopanš - Tumidalský - Menkovič, alebo na pohotovom brankárovi Krupovi. Na skutočnú exhibíciu zeleno-bielych sa ale stretnutie premenilo až po prestávke (17:8). Hosťujúci Zaťko v 37. min strelil prvý druhopolčasový gól svojho tímu, no v tom čase už Olejára v bránke MŠK vystriedal po lavíne prešovských gólov Kašťák. Po dvoch tretinách duelu už viedol Prešov o dvadsať gólov (20:10) a zvyšok stretnutia bol už iba predsunutými oslavami majstrovských vavrínov.